چگونه در زمان کرونا از ملک بازدید کنیم؟

بازدید ملک را با یک تماس تلفنی شروع کنید
قطعا تمامی مشاورین املاک راه‌های ارتباطی بسیاری به جز مراجعه حضوری دارند. بنابراین اولین اقدام این است که با مشاور مورد نظر خود تماس بگیرید و در مورد شرایط ملکی که به دنبال آن هستید با او صحبت کنید. مشاور درخواست شما را ثبت کرده و مناسب‌ترین مسکن برای شما را پیدا می‌کند. اگر در سرویس شهروندان ملک‌رادار عضو باشید حتی این امکان فراهم شده است که درخواست ملک مدنظر خود را وارد کرده و مشاورین املاک اگر ملک مناسبی با درخواست شما داشتند با شما تماس خواهند گرفت.

آماده شوید تا از ملک مورد نظر خود بازدید کنید
بعد از اینکه مشاور شما، زمانی را برای بازدید ملک مشخص کرد، با رعایت نکات زیر از منزل خارج شوید:

۱- پوشیدن دستکش را جدی بگیرید
پوشیدن دستکش از شما در برابر لمس اشیاء آلوده محافظت می‌کند. پس در درجه اول قبل از هر اقدامی و قبل از خروج از منزل یک جفت دستکش یکبار مصرف بپوشید.

۲- ماسک را فراموش نکنید
در واقع با زدن ماسک به اطرافیان خود احترام می‌گذارید. ممکن است فرد ناقل ویروس خود شما یا مشاور شما باشد. اما زمانی که هر دوی شما از ماسک استفاده کرده باشید، ذرات تنفسی شما کمتر پراکنده شده و راه انتقال ویروس نیز کمتر می‌شود. بنابراین علاوه ‌بر ‌این که به فکر خودتان هستید، به فکر اطرافیان و مشاوران ‌املاک نیز باشید.

۳- ژل ضد‌عفونی به همراه داشته باشد
اگر قصد دارید از خانه‌های زیادی بازدید کنید و زمان زیادی را بیرون از منزل هستید، بهتر است با خود ژل ضد‌عفونی ببرید. به خصوص فرد مشاور که وقت زیادی را صرف بازدید ملک می‌کند، لازم است بعد از هر بازدید، دست‌های خود را با ژل ضد‌عفونی تمیز کرده و مجددا برای بازدید بعدی از دستکش یکبارمصرف دیگری استفاده کند.

۴- هرگز با یکدیگر دست ندهید
می‌دانیم که دست دادن یک سنت بسیار پسندیده و نشانه احترام است. اما در شرایطی که ویروس کرونا شیوع پیداکرده است، دست دادن یکی از سریع‌ترین راه‌های انتقال این ویروس است. بنابراین در درجه اول در نظر بگیرید که هر فرد روزانه با چندین نفر در ارتباط است و اگر بخواهد با تمام این افراد دست بدهد به شدت در معرض خطر ابتلا به این ویروس قرار می‌گیرد. علاوه بر این فرد مراجعه‌کننده نیز از این خطر در امان نخواهد بود. بنابراین حداقل در این شرایط خاص از دست دادن و روبوسی کردن جدا پرهیز کنید.

۵- از لمس اشیای منزلی که از آن بازدید می‌کنید خودداری کنید
هنگام بازدید ملک تا جای ممکن از دست زدن به اشیاء حتی دستگیره‌های درب خودداری کنید. بهتر است باز کردن درهای منزل و اتاق‌ها توسط یک فرد انجام شود و آن فرد بلافاصله بعد از این‌کار دستان خود را ضدعفونی کند. بنابراین قبل از بازدید مشخص کنید که چه کسی مسئول باز کردن در‌ها است.

۶- از خوردن و آشامیدن در هنگام بازدید ملک جدا خودداری کنید
مشاورین املاک همیشه با روی باز از بازدیدکننده‌ها استقبال کرده و از آن‌ها پذیرایی می‌کنند. اما در این شرایط خاص باید از هرگونه پذیرایی پرهیز کنید. فرد مراجعه‌کننده نیز باید احتیاط کند تا از ظروف مشترک مانند استکان چای استفاده نکند. این کار علاوه‌بر‌اینکه بی‌احترامی نیست، نشانه احترام و شخصیت والای شما است.

۷- از واحد مسکونی عکس بگیرید
با استفاده از این روش کافیست تنها یک گوشی موبایل یا دوربین عکاسی همراه خود داشته و در حین بازدید از ملک مورد نظر خود، عکس بگیرید و تحلیل و ارزیابی کنید.

۸- قبل از ترک واحد مسکونی حتما از صاحبخانه بخواهید دستگیره‌ها و کلیدهای برق را ضدعفونی کند
با این کار چناچه افراد بازدیدکننده به دستگیره‌ها و یا کلید‌های برق دست زده باشند خطر انتقال ویروس کاهش خواهد یافت.

۹- در هنگام بستن قرارداد حتما خودکار شخصی خود را به همراه داشته باشید
به خاطر داشته باشید که حتما خودکار شخصی خود را همراه داشته باشید و هر فردی در هنگام امضا قرارداد از خودکار جداگانه و شخصی خود استفاده کند.

با رعایت تمامی نکاتی که گفته شد به راحتی می‌توانید بازدید ملک را انجام دهید. رعایت این نکات علاوه‌بر‌اینکه سلامت فرد بازدید‌کننده را تضمین می‌کند، مشاوران‌املاک را نیز از خطر ابتلا به ویروس کرونا در امان نگه‌می‌دارد. بنابراین به هیچ وجه نگران خرید ملک یا اجاره ملک در این شرایط خاص نبوده و با خیال راحت بازدید ملک را با رعایت نکات بهداشتی که گفته شد انجام دهید.

به بحث وارد شوید

0 thoughts on “چگونه در زمان کرونا از ملک بازدید کنیم؟”

  • erotik

    Hey there. I discovered your website by means of Google whilst searching for a similar matter, your web site came up. It seems to be good. I have bookmarked it in my google bookmarks to come back then. Patrica Noe Wanfried

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه