بازسازی آپارتمان ها

Apartment renovation بازسازی آپارتمان

پس از گذشت چندین سال از ساخت یک اپارتمان، نیاز به باز سازی شدن در قسمت های مختلف دارد؛

بازسازی آپارتمان به منظور بالا بردن سطح بیشتر ایمنی، جلو گیری از هدر رفت انرژی و صرفه جویی در آن و آماده سازی آن برای سکونت مجدد و بازسازی اپارتمان های قدیمی و تبدیل کردن انها به اپارتمان های مدرن و مطابق با نیاز ها و سلایق جدید انجام می شود.

 قدمت ساختمان در باز سازی اهمیت زیادی دارد؛ چرا که اگر قدمت آن بسیار باشد، به غیر از بازسازی، باید زیر ساخت آن را هم مورد توجه قرار داد. برای باز سازی اپارتمان نیاز به مراحلی است که باید طی شود و یک باز سازی تمیز و و مورد قبول مالک را داشته باشیم.

بازسازی آپارتمان
بازسازی آپارتمان

همانطور که گفته شد با بالا رفتن عمر اپارتمان پس از مدتی نیاز به باز سازی می شود؛

 پیمانکار یا طراح قبل از باز سازی اپارتمان باید جلسه ای با مالک یا کارفرما خود ترتیب دهند تا سلایق و نیاز های آن را ارزیابی کرده و در کار پیاده کند البته در باز سازی می شود به دو روش پیش رفت ابتدا جلو بردن کار طبق نظر و سلایق مشتری و بعدی سپردن تمامی کار به شرکت های طراحی و باز سازی که مورد دوم نتیجه مطلوب تری را دارد زیرا از تجربه و تخصص بر خوردار می باشند.

برای باز سازی باید یک برنامه ریزی مناسب و کاملا متخصصانه داشته باشیم برنامه ریزی باعث میشود که یک طرح مناسب با کمترین ایراد مطابق با سلیقه مشتری داشته باشیم سپس برای داشتن راه حل های دقیق تر و استفاده از حداکثر مکان باید نقشه ای ابتدایی تهیه کرد و تمامی اندازه هارا در آن مشخص نمود.

اندازه گیری قبل از باز سازی ساختمان به سهولت کار کمک میکند بدون اندازه گیری ممکن است به مشکل های هزینه ساز بر خورد کنیم حال با توجه به اطلاعاتی که جمع اوری شده طراحان باید نسبت به نیاز ها و سلایق مشتری طرحی را ارائه دهند که مطابق با سلیقه مشتری باشد؛ طرح انتخاب شده توسط مشتری به حالت اجرا در می آید و با مصالح مورد نیاز و طراحی های قبلی کار می شود و مکان مورد نظر تا اتمام کار غیر قابل سکونت می باشد.

بعد از روش کلی بازسازی نوبت به تفاوت بین باز سازی اماکن عمومی و باز سازی اپارتمان مسکونی می رسد. اگر اماکن عمومی که نیاز به باز سازی دارند از قدمت ساخت بالایی بر خور دار باشد و امکاناتتی و تجهیزاتی نداشته باشد به گونه ای باز سازی می شود که با ساختمان های شیک و مدرن امروزی برابری کند و رفاه را به ارمغان بیاورد ولی در ساختمان های مسکونی بیشتر نو سازی صورت میگیرد و در تجهیزات و امکانات ساختمان در صورت نیاز تغیر چندانی ایجاد نمی شود در مکان های مسکونی بیشتر به زیبا سازی دقت می شود ولی در ساختمان هایی با نوع کاربری عمومی علاوه بر زیبا ساختن ساختمان به تجهیزات و امکانات آن بسیار توجه میشود.

Renovation-of-apartments

پست قبلی

طراحی نما

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه